Oblíbené nemovitosti 0
*Povinné údaje
*Povinné údaje
Odpověď na nabídku
*Povinné údaje
Antonínská

O nemovitosti

Funkcionalistický byt 4+1 v blízkosti Strossmayerova náměstí

Funkcionalistický byt s předválečnou atmosférou luxusního nájemního bydlení se nachází v bytovém domě nedaleko Strossmayerova náměstí. Byt o výměře 125 m² má dispozicí 4+1, pokojík pro hospodyni a dva balkony.

Funkcionalistický byt 4+1 se nachází ve 3. NP obytného domu, který byl v polovině třicátých let minulého století postaven podle návrhu arch. Evžena Rosenberga, žáka prof. Josefa Gočára a spolupracovníka Le Corbusiera.

Velkorysý byt s vysokými stropy a pro třicátá léta typickými velkoplošnými prosklenými dveřmi, s pásovými okny, vestavnými skříněmi, pokojíkem pro hospodyni, dýchá předválečnou atmosférou luxusního nájemního bydlení.

Dispozice bytu je tvořena centrální halou, na kterou navazují tři velké světlé pokoje, přičemž jeden z těchto pokojů má výstup na balkon do ulice, kuchyní se spíží, pokojíkem pro hospodyni a balkonem do dvora, dvěma předsíněmi, koupelnou a toaletou. Dva hlavní pokoje jsou s halou propojeny prosklenými velkoplošnými dveřmi, které umožňují variabilní řešení interieru a proslunění celého prostoru.Společné prostory domu jsou v pečlivě udržovaném stavu s důrazem na zachování původních architektonických detailů.

Byt je v družstevním vlastnictví s nulovou anuitou, družstvo má podíl na zisku z dalších proctor, kde nájemci nejsou členové družstva. V blízké budoucnosti družstvo uvažuje o převodu bytů do osobního vlastvnictví.

Možnost pronájmu garážového stání v domě.

Antonínská ulice navazuje přímo na Strosmayerovo náměstí a je vzdálena 5 minut chůze na stanici metra Vltavská nebo zastávku tramvaje. Veškerá infrastruktura v podobě obchodů, školních a zdravotnických zařízení je v těsném dosahu. V pěší vzdálenosti se nachází druhý největší pražský park Letenské sady.

Dům stojí naproti funkcionalistické budově bývalých Elektrických podniků, která v současnosti prochází generální rekonstrukcí.

Původní dubové parkety, dálkové vytápění, originální dřevěné předokenní žaluzie v uliční části. V domě je výtah.
Cena Na vyžádání
Kontaktujte nás
ID 123643
Adresa Antonínská, Holešovice, Praha 7
Typ nemovitosti Byty
Dispozice 4+1
Počet ložnic 3
Počet koupelen 1
Užitná plocha 125 m²
Podlaží 3
Balkon 4 m²
Terasa Ne
Sklep Ne
Zařízeno Ne
Energetická náročnost G
Status nemovitosti Volný

Lokalita

Funkcionalistický byt 4+1 v blízkosti Strossmayerova náměstí

Zobrazit na mapě

Mohlo by vás zajímat

01 / X