Oblíbené nemovitosti 0
*Povinné údaje
*Povinné údaje
  • Eventy
  • Architektura a design

Odborná porota pod vedením prof. akad. arch. Jiřího Pelcla dr.h.c. vybrala ze 178 přihlášených interiérů českých a slovenských architektů a interiérových designérů vítěze jednotlivých kategorií soutěže Interiér roku 2017.

V osmnáctičlenné mezinárodní odborné porotě zasedala kromě Čechů i jedna Slovenka, Italka a dva Portugalci. Kromě architektů a interiérových designérů zasedli v porotě i osobnosti s výjimečnými výsledky v oblasti vizuální kultury (např. filmová režisérka a producentka MgA. Hana Třeštíková, malíř a pedagog MgA. David Saudek, výtvarník Pasta Oner nebo šéfredaktorka časopisu Dolcevita Danica Kovářová atd.), aby výsledky byly plastičtější a zohledňovaly i aspekty využití barev, různých kreativních prvků apod.

Soutěž INTERIÉR ROKU popularizuje profesi architektů a interiérových designérů, kteří každým rokem vytvářejí pro své klienty skvělé a neotřelé interiéry na světové úrovni. V oblasti veřejného interiéru nastal v letošním ročníku velký posun v interiérech kanceláří a obchodních prostor. Investoři si jsou vědomi toho, že kvalitní a příjemné pracovní prostředí může pozitivně ovlivnit výkon zaměstnanců a do detailu navržený obchod zvýšit tržby a zájem klientů.

Záštitu nad třetím ročníkem soutěže Interiér roku poskytlo Ministerstvo průmyslu a obchodu, Ministerstvo kultury a primátorka hl. města Prahy. Jako symbol ocenění byly v letošním roce předány unikátní skleněné vázy navržené Václavem Mlynářem a Jakubem Pollágem ze studia deForm, které byly vyrobeny ve sklárně BOMMA.

Absolutní vítězem napříč všemi kategoriemi se stal MODERNÍ DŮM VE TVARU SRDCE V HAVLÍČKOVĚ BRODĚ architektky Daniely Polubědovové. Vítězové soutěže byli vyhlášeni 10. 4. 2018 na mezinárodním kongresu LIVING FORUM, kde se zajímavými přednáškami na téma SOUKROMÍ, BEZPEČÍ A INTIMITA např. vystoupili: polský architekt ROBERT KONIECZNY, finalista ceny Miese van den Rohe, který představil své specifické projekty progresivně řešených domů, nebo norský architekt EINAR JARMUND, autor mimořádných děl na malých pozemcích, objasnil proces vzniku malometrážní chaty pro spisovatele a v neposlední řadě anglický scénárista ANDREW SHAW nechal posluchače nahlédnout na příběh brněnské vily Tugendhat z pohledu scénáristy filmu Skleněný pokoj, který bude mít premiéru na jaře 2019.

Články a aktuality