Oblíbené nemovitosti 0
*Povinné údaje
*Povinné údaje
  • Architektura a design
  • Vybavení interiéru

Tento článek bude netradiční, nečekejte obecné rady, které najdete na různých e-zinech, blozích či jiných magazínech. Tentokrát půjde o osobní doporučení a odpovědi na otázky, které ohledně zařizování interiérů stále dostávám.

Navrhuji a dozoruji realizace interiérů více než 15 let. Za tu dobu jsem vyzkoušela řadu postupů při zařizování interiérů a odpověď na nejčastější otázku: „jak interiér nejlépe zařídit?“ tedy zní: „na míru!“

Pak většinou následuje další otázka: „co to vlastně znamená?“ a na tu bude odpověď o mnoho delší. Navrhovat interiér na míru přesně dle přání a požadavků klientů znamená, že se prostor využije co nejlépe tak, aby vyhovoval, a nemuseli jste dělat téměř žádné kompromisy, například ohledně rozměrů. Skříně jsou vestavné až do stropu, od stěny ke stěně a nikde není žádná skulina pro pavouky a prach. Pohovka je také přesně dle rozměrů a není třeba vybírat menší, aby se vešla a mít zbytečně půlmetrovou mezeru, nebo větší, která přesahuje. Kuchyně je také přesně, jak zákazník potřebuje, a to jak u výšky pracovní desky, tak u množství horních skříněk, počtu výsuvů a mnoho dalšího vybavení. Takto je to v celém bytě od nábytku do koupelny, přes často nevhodně řešené předsíně až po dětské a obývací pokoje. Platí to i u ložnic, kam se musí navrhnout často atypické řešení lůžka a šatních skříní, aby se vše vešlo do konkrétního prostoru.

Tento článek bude netradiční, nečekejte obecné rady, které najdete na různých e-zinech, blozích či jiných magazínech. Tentokrát půjde o osobní doporučení a odpovědi na otázky, které ohledně zařizování interiérů stále dostávám. Navrhuji a dozoruji realizace interiérů více než 15 let. Za tu dobu jsem vyzkoušela řadu postupů při zařizování interiérů a odpověď na nejčastější otázku: „jak interiér nejlépe zařídit?“ tedy zní: „na míru!“ Pak většinou následuje další otázka: „co to vlastně znamená?“ a na tu bude odpověď o mnoho delší. Navrhovat interiér na míru přesně dle přání a požadavků klientů znamená, že se prostor využije co nejlépe tak, aby vyhovoval, a nemuseli jste dělat téměř žádné kompromisy, například ohledně rozměrů. Skříně jsou vestavné až do stropu, od stěny ke stěně a nikde není žádná skulina pro pavouky a prach. Pohovka je také přesně dle rozměrů a není třeba vybírat menší, aby se vešla a mít zbytečně půlmetrovou mezeru, nebo větší, která přesahuje. Kuchyně je také přesně, jak zákazník potřebuje, a to jak u výšky pracovní desky, tak u množství horních skříněk, počtu výsuvů a mnoho dalšího vybavení. Takto je to v celém bytě od nábytku do koupelny, přes často nevhodně řešené předsíně až po dětské a obývací pokoje. Platí to i u ložnic, kam se musí navrhnout často atypické řešení lůžka a šatních skříní, aby se vše vešlo do konkrétního prostoru.

Články a aktuality