Oblíbené nemovitosti 0
*Povinné údaje
*Povinné údaje
  • Kultura a umění
  • Eventy
  • Architektura a design

Talentovaná umělkyně Martina Krupičková 19.4.2018 slavnostně zahájila výstavu svých obrazů v nově zrekonstruovaném showroomu prvního českého multibrandového prodejce luxusních značek postelí, Luxury Sleeping na Vinohradech.

Pozvaní hosté mohli obdivovat a vyzkoušet nejen ručně vyráběné holandské postele Kuperus a Pullman, nebo francouzské výrobky značky Treca Interiors Paris, ale také si mohli poležet na posteli z limitované kolekce Trump Home edition.

Celý showroom vkusně zdobily obrazy Martiny Krupičkové, rodačky z Ledče nad Sázavou, která v posledních letech sbírá jedno prestižní ocenění za druhým.  Letos získal její obraz „Tramvaj číslo 2“ první místo v celosvětové soutěži City Scapes Art Competition 2018. Od loňského roku Martina spolupracuje s několika prestižními aukčními domy.

Martina studovala na Střední uměleckoprůmyslové škole textilní v Brně. Po ukončení školy odjela na několikaměsíční pobyt do Velké Británie a USA. Po návratu 1999 vznikla její první olejová malba a následně v roce 2003 uspořádala první samostatnou výstavu. Její obrazy jsou charakteristické výraznými barvami a silnými tahy špachtlí bez štětce na černém pozadí. Fascinuje ji světlo a perspektiva běžného světa. Ve svých pracích se snaží o rovnováhu světla a stínu, aby tak docílila potřebnou hloubku námětu a následně je posouvá do pohybu.

Náměty čerpá z konkrétních osobních zážitků, které jsou reflexí viděného – krajin, měst a dopravních prostředků. Má za sebou několik úspěšných tuzemských autorských výstav. Její obrazy visí v soukromých sbírkách například českých, britských, švédských, belgických, francouzských, slovenských ale i amerických sběratelů umění.

„Jsme hrdí na to, že ode dneška budou díla Martiny Krupičkové zdobit náš multibrand showroom Luxury Sleeping,“ říká Ivana Guthová, majitelka obchodu. Hosté obdivovali luxusní postele i obrazy za doprovodu smyčcového dua The Swans, jejichž neotřelé pojetí známých skladeb příjemně umocňovalo jedinečnost vystavených děl. 

Články a aktuality