Oblíbené nemovitosti 0
*Povinné údaje
*Povinné údaje
  • Business
  • Osobnosti

V LEXXUSU věříme, že základem úspěchu je silný tým složený z nejlepších expertů v oboru. Denisa Višňovská a Jakub Sedmihradský mezi ně určitě patří. Pomáhají developerům v rozvoji mnoha projektů a podílejí se tak na formování realitního trhu v metropoli.

Naší filozofií je stavět úspěch na lidech, kteří jsou ve svém oboru experty. Jsem rád, že mnoho z nich je se značkou LEXXUS spojeno více než deset let. Dovolte mi této části magazínu Norton využít k představení kolegů, kteří svými znalostmi a schopnostmi přispívají k úspěchům našich partnerů i nás samotných.

LEXXUS vybudoval velkou část svých obchodních aktivit specializací na developerské projekty. Služby, které developerům poskytujeme, vycházejí ze zkušeností, které sbíráme a vylepšujeme již od devadesátých let. Naši klienti oceňují komplexnost práce, a kromě vlastního prodeje hlavně odborné poradenství při nastavování projektů po stránce technické, procesní i prodejní. Úspory nebo zvýšení výnosů jsou hlavní benefity, které naše služby přinášejí. Denisa Višňovská je Partnerkou společnosti LEXXUS a ve firmě pracuje již 17 let. Má na starosti nastavování projektů a poradenství developerům.

Za svoji úspěšnou kariéru se podílela již na více než 45 projektech s více než šesti tisíci jednotkami. Jakub Sedmihradský je ředitel Business Developmentu a v LEXXUSu stál před více než 20 lety u zrodu specializace na developerské projekty. Jakub se od té doby věnuje rozvoji obchodních aktivit firmy a stará se o nové klienty, kteří se na nás obracejí se svými projekty. Za svoji kariéru už pomohl desítkám developerů úspěšně realizovat jejich projekty.

Na další stránkách magazínu Norton představujeme některé z nových projektů, na kterých, i díky kolegům Denise a Jakubovi, můžeme v LEXXUSu pracovat.

Karel Bor MBA, Generální ředitel


Denisa Višňovská, Partner

Denisa Višňovská působí od roku 2015 na pozici Partner. Zodpovídá za business development a PR. Kariéru v LEXXUSu zahájila v roce 2001 na pozici realitní makléřky a následně project managerky. Po devět let spolupracovala s developery jako Star Group Ltd., Daramis Management, s.r.o., B.C.D. Development s.r.o. nebo White Hill, s.r.o. Denisa získala magisterský titul z pedagogiky na Univerzitě Karlově.

Na realitním trhu působíte 17 let. Co Vás motivuje k práci?

Práce nesmí být zaměstnáním, ale životním stylem. Musí mě naplňovat a dávat pocit smysluplnosti. Pak jí bezhlavě propadnu a dám všechno dobré, co se ve mně ukrývá. Jsem životním optimistou a takto také vidím svoji práci. Věřím, že všechno dobře dopadne a doufám vždy v ty nejčistší úmysly a záměry. Proto vždy znovu a znovu vstupuji s otevřeným srdcem do každé nové výzvy.

Součástí Vaší zodpovědnosti je vedení a rozvoj prodejního týmu. Jaké zásady uplatňujete?

Vyzkoušela jsem si, že co člověk dává také dostává. Snad i proto mám štěstí pracovat nejen se skvělými lidmi, ale také na úžasných projektech posouvajících realitní trh. V prvé řadě žádný projekt, na kterém pracujeme není malý či méně významný. Každý stojí za stejnou péči a lásku. Proto si vybírám jen kolegy, kteří smýšlejí podobně. Pak umíme společně překonat mnohdy i velmi trnitou cestu k úspěchu. Věřím také v sílu týmu. Když tým pracuje a tvoří s nadšením, vášní a porozuměním, jsme nepřekonatelní. Každý má volnou ruku a důvěru, kolegové jsou zkušení a odhodlaní stejně jako já. Navzájem se doplňujeme, a tak dokážeme vytvořit prostředí pro úžasné úspěchy.

Reality jsou tvrdý a proměnlivý byznys. Jaký je Váš recept na překonání konkurence?

Nebojím se konkurence a nikdy se neporovnávám. Jsme jedineční a partneři na trhu nám dodávají inspiraci, jak se posunout ještě dál. Důležité je umět přijímat chyby, ty se nevyhnou nikomu. Každá chyba příležitost ke změně, zlepšení. A já se nebojím změn ani inovací, zároveň ale nepohrdám tradicí a stavím na dlouholetých zkušenostech. Kdykoli najdeme slabé místo, hledáme způsob, jak problém efektivně vyřešit.

Jaké typy projektů považujete za největší výzvu?

Baví mě věnovat se věcem, které se zdají být neřešitelným oříškem nebo jsou označeny výrazem – to nejde! Jde. Řešení je otázkou vůle a správně zvolené cesty. Proto mě velmi baví práce se začínajícími developery či lidmi, kteří prostě vidí věci jinak. Na druhou stranu trh má jasná pravidla, která se ve vší úctě k originálním inovacím vyplatí respektovat.

Kde hledáte sílu a inspiraci pro práci?

Když mi dojde dech či hledám inspiraci, najdu ji doma. Jako máma tří dětí vlastně dostávám životní lekce každý den, každý den hledám osobité a různorodé cesty a řešení a jsem vděčná za tuto příležitost a možnost. Hlavně díky dětem pak vidím svět mnohem méně dramaticky a vím, že problémy nejsou, jen si je vytváříme.

Jak stíháte kombinovat početnou rodinu a náročnou profesi?

Práce není prací, ale životním stylem a pak to jde dohromady. Ale občas člověk potřebuje vypnout, ztratit se ven, daleko do zemí, kde je život ještě jednoduchý a přítomný ve slově teď. Kde jsou lidé prostě jen lidmi a já jen tak s batohem a rodinou, přáteli prostě jsem. Je mi dobře v lodičkách ale i v pohorkách a šortkách, je mi dobře s dlouhými černými vlasy, ale i v krátkých zrzavých. Protože já se neměním, jsem trochu starší a zkušenější, ale stále jsem to já, ať se venku děje cokoli.

 

Jakub Sedmihradský, Business Development Director

Jakub Sedmihradský zastává pozici Business Development Director od roku 2015, kdy se vrátil do firmy po několika letech odpočinku v horách. Je zodpovědný za rozvoj vztahů s developery a akvizice nových projektů. V LEXXUSu pracuje více než 20 let. Kromě LEXXUSu Jakub zastával pozice vedoucího rezidenční oddělení v Colliers a obchodního ředitele developera SIDI. Jakub absolvoval střední školu Unatego High school v New Yorku a poté se vrhl na budování kariéry. Po práci cvičí jógu a aikido.

 

Říká se, že člověk by měl měnit práci po sedmi letech. Vy jste v LEXXUSu 20 let.

Jsem tam, kde chci být. Díky otevřené politice firmy jsem si mohl již dvakrát odskočit, vyzkoušet jiné pozice v jiných firmách. V Colliers jsem zakládal a tři roky vedl rezidenční oddělení, v horách jsem nabíral čerstvé síly a u developera SIDI jsem byl zodpovědný za prodej 600 nových bytů v Malešicích.

A co Vás vedlo k návratu do LEXXUSu?

Práce, kterou mám rád. K tomu mi LEXXUS mi dává téměř absolutní svobodu a možnost ihned realizovat svůj záměr. Ač jsme velká realitní kancelář, jsme poměrně malá, možná středně velká firma čítající kolem padesáti profesionálů. Proto jsou rozhodovací procesy rychlé a pružné a dobrý nápad je možné ihned realizovat. To otvírá cestu k rychlému dosažení výsledku.

Jaké výsledky byste vyzdvihnul?

Mou prací je hýčkat velmi náročnou klientelu - naše developery - a navazovat nové vztahy. Za poslední dva roky jsem pro LEXXUS získal 12 nových developerských projektů, které zastupujeme výhradně, případně v ko-exkluzivitě. Vzhledem k situaci na trhu, kdy se již několik let téměř nestaví, považuji tento výsledek za dobrý. Developery se nám daří udržet a jednotlivé projekty postupně vyprodáváme. V tomto nám aktuálně výrazně pomáhá celkově omezená nabídka.

Znamená to, že se dnes prodá vše bez ohledu na kvalitu?

Kvalitu si stále hlídáme… Spolu s developery jednotlivé projekty ladíme dle současných požadavků kupujících. Ceny nových bytů však vyletěly natolik, že běžný kupující na ně mnohdy nedosáhne. Většinu koupěschopné poptávky v nejen v luxusním segmentu tak tvoří investoři a realitní profesionálové, dále pak cizinci a jen velmi málo uživatelů. Typická rodina střední třídy je dnes nucena kupovat bydlení na okrajích Prahy ne-li za Prahou. I tak na cenu nemovitosti obvykle dosáhnou jen za použití hypotéky. Naštěstí jsou úrokové sazby stále velmi nízké a ochota bank půjčovat vysoká.

Jak hodnotíte současný stav? Nafukuje se nová realitní bublina?

Byla doba, kdy developeři mohli téměř vše. V sektoru nebyla výjimkou korupce, územní plán se měnil i podle ochoty uplácet. Se změnou politické atmosféry, a i v důsledku ekonomické a realitní krize roku 2009 se situace změnila v opak. Úředníci se nyní obávají nařčení z korupce a zdráhají se dát jasné stanovisko k jednotlivým záměrům nové výstavby. Kvůli vlastnímu pocitu bezpečí jdou raději na ruku nekonečným připomínkám, často postrádajícím věcnou argumentaci. Byla doba, kdy vítězili developeři, dnes vítězí ti, kteří již byt vlastní a další výstavbu z principu nechtějí. Díky tomu není co nabízet a ceny vyletěly do výšin, nad kterými kroutíme hlavou i my, realitní profesionálové. Jde tedy o bublinu, která může prasknout jen odbrzděním nové výstavby. A to je v nedohlednu.

O jaké projekty se v této situaci aktuálně ucházíte, jsou-li vůbec nějaké?

Mnozí developeři mají nakoupené pozemky, a dokonce zpracované kompletní projekty. Chybí jen stavební povolení. Ucházíme se proto o velké množství projektů, jen nevíme, kdy dojde k zahájení prodeje. Ale abych byl konkrétní. Společnost Linkcity plánuje výstavbu téměř tří set luxusních bytů mezi Stromovkou a Vltavou. Jedná se o krásný projekt skutečně zasazený do zeleně. Aktuálně jsme získali do prodeje projekt Rezidence Churchill od společnosti SUDOP. Jedná se o byty podél Italské ulice s překrásným výhledem na Prahu s Pražským hradem uprostřed výhledu. Naši stávající developeři nakoupili nové činžovní domy k rekonstrukci. Mimo jiné na Vinohradech, na Smíchově, na Vyšehradě. Tyto domy se promění do původní krásy. V Sámově ulici u parku Grébovka vyroste nový činžovní dům nabízející klasické měšťanské bydlení po vzoru první republiky. A mohl bych pokračovat. Práce tedy máme dost a těšíme se, až projekty skutečně odstartují.

Jak čerpáte energii na nové pracovní výzvy – prý hodně sportujete?

Již 11 let cvičím jógu a 8 let aikido. Obojí s cílem se uvolnit a dále se rozvíjet. Ani jedno však není sportem. Sport je o soutěži. Jóga i aikido jsou o rozvoji, fyzickém i duchovním. Aikido je navíc poměrně nový koncept známý zhruba 100 let. Prostředkem je bojové umění, skrze které dochází k postupné kultivaci jednotlivce. Líbí se mi přirovnání k diamantu, který je do své plné krásy třeba pečlivě vybrousit. Tomuto broušení věnuji 2 a více hodin denně. Stanovil jsem si to jako prioritu. Díky tomu na cvičení nacházím čas. Odměnou mi je zlepšující se zdraví, sebevědomí, radost a naplnění. ☐

Články a aktuality