Oblíbené nemovitosti 0
*Povinné údaje
*Povinné údaje
  • Architektura a design

Zámeckých hotelů najdete v Česku desítky. Nabízejí možnost okusit pobyt v prostředí, ve kterém se odehrávaly dějiny naší země. Pouze jeden zámecký hotel se ale může pochlubit svým parkem s unikátními stromy sekvojovci obrovskými. Zámek Ratměřice.

Nově zrekonstruovaný zámek Ratměřice se nachází v malebné krajině Podblanicka ve středních Čechách. Pohádková krajina je oázou klidu a pohody, kde se mísí historie se současností. Podblanicko se totiž významně zapsalo do dějin naší země. Dokonce odsud pochází základní kámen Národního divadla. Ratměřický zámek byl postaven na počátku 18. století, v devatenáctém století byl přebudován hrabětem Otto Chotkem, ve stylu pozdního klasicismu. V roce 2010 koupil chátrající zámek podnikatel v polygrafickém průmyslu Tomáš Novák. Tím započala dlouhá cesta, na jejímž konci je plně zrekonstruovaný zámek a revitalizovaný zámecký park. „Vždy mě velmi zajímala historie a historické stavby. Koupě tohoto zámku pro mě znamenala splnění dávného snu, ale především velkou výzvu. Cílem nebylo pouze zámek opravit, ale zejména znovu obnovit jeho zašlou slávu, oživit jej a zároveň zpřístupnit veřejnosti,“ popsal svou motivaci nový majitel.

Zámek byl přebudován na luxusní čtyřhvězdičkový hotel, který nabízí ubytování v 16 dvoulůžkových pokojích a 3 apartmánech s prémiovým vybavením. Zámecké interiéry jsou příkladem, jak skloubit historické prvky s moderními materiály. Vrcholem nabídky je apartmá Exclusive s obytnou plochou 135 m2, s vlastní terasou a soukromým výstupem z výtahu. Ideálně se hodí pro milovníky romantiky. Z terasy je krásný výhled na fontánu a do zámeckého parku, jehož největší chloubou jsou dva exempláře sekvojovců obrovských. Svou výškou přes 42 metrů a stářím více než 160 let jsou v Česku raritou. Zámecký park je ideálním místem pro procházky a odpočinek. Třeba v podobě pikniku. Piknikové sety si mohou nejen hosté objednat přímo v hotelu.

Hotel nabízí veškeré pohodlí a luxus. Samozřejmostí je moderní wellness centrum, ve kterém hosté mohou relaxovat v bazénku s vířivkou a zregenerovat síly v tepidariu. Nechybí finská sauna s vonnými esencemi pro šest až osm hostů. Po terapii ve wellness centru si hosté mohou objednat masáž.

Pro akce firemní klientely je hotel rovněž vybaven velkým konferenčním sálem a menším sálem s moderní prezentační technikou.

Gastronomický zážitek hostům i náhodným návštěvníkům připraví v zámeckém restaurantu Sequoia s kapacitou 70 míst. Sezónní pokrmy „à la carte“ z nejkvalitnějších surovin od lokálních dodavatelů tam totiž připravuje kreativní šéfkuchař se zkušenostmi z restaurace s michelinskou hvězdou.

K sportovnímu vyžití hostů slouží v zámeckém parku multifunkční hřiště, určené pro míčové hry, se sprchou, WC a pavilonem pro občerstvení. Pro příznivce pétanque je připravena speciální dráha. Raritou je velkoryse koncipovaný biobazén s plavební délkou 25 m a vyhřívaným brouzdalištěm. Voda hlavního bazénu je čištěna v mechanicko-biologických filtrech, které zachytávají hrubé nečistoty. Pro jemné čistění je použit filtrační systém HYDROBALANCE.

Sportovní možnosti nabízí také okolí zámku. Na své si přijdou cyklisté a bruslaři. V blízkém okolí jsou totiž kvalitní nově upravené silnice a cyklostezky. Na zámku si lze k vyjížďkám zapůjčit cyklistické vybavení, včetně kol. Pro milovníky historického dědictví je ideální trasa Romantické zámecké parky. Cyklisty zavede k zámkům a parkům Konopiště, Jemniště, Vlašim, Odlochovice a Vrchotovy Janovice.

Resort Zámek Ratměřice je zkrátka a dobře ideálním místem pro trávení volného času. Na své si tu přijde opravdu každý. 

Články a aktuality